Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej jest organizacją branżową, skupiającą czołowych producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej: Isover, Knauf Insulation, Paroc, Rockwool i Ursa. Firmy członkowskie są liderami na polskim i światowym rynku materiałów izolacyjnych.

Misją MIWOjest kształtowanie w świadomości społecznej pozytywnego wizerunku wełny mineralnej skalnej i szklanej, szerzenie wiedzy o korzyściach ze stosowania jej do izolacji budynków, przedstawianie wyjątkowych właściwości wyrobów z wełny mineralnej oraz propagowanie idei jej różnorodnego zastosowania w budownictwie i przemyśle.

Stowarzyszenie reprezentuje interesy swoich członków wobec władz państwowych, samorządowych i związkowych prowadzi współpracę z instytucjami i organizacjami, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Stowarzyszenie korzysta z wiedzy i doświadczenia ekspertów technicznych, na co dzień pracujących w firmach MIWO, jednak działających także dla dobra branży izolacyjnej w Polsce, a przede wszystkim na rzecz ociepleń z wełny mineralnej. 

MIWO jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Materiałów Izolacyjnych (EURIMA). Współpracując z Polskim Komitetem Normalizacyjnym, uczestniczy w tworzeniu i adaptacji norm dotyczących materiałów izolacyjnych.

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej

ul. Mokotowska 4/6 lok 308 A

00-641 Warszawa

tel. 790 46 46 38

www.miwo.pl

Przewodniczący Zarządu – Henryk Kwapisz
Sekretarz Zarządu – Łukasz Glapa